Eko sajam

Autor: Sanja Shejbal, 20. 12. 2011.

I ove školske godine već tradicionalno održan je EKO sajam u našoj športskoj dvorani. Ideja je, naravno, krenula od djece i evo traje već godinama!

U vrlo skromnim uvjetima naše škole  uspjeli smo i ove školske godine  izraditi mnogobrojne, raznolike, zanimljive i vrlo lijepe ukrasne i upotrebne predmete i time zadovoljiti ukuse naših kupaca onih malih, ali i velikih.

Cijela škola, djeca, učitelji pa i roditelji dali su svoj doprino .Učenici su sa svojim učiteljima, razrednicima i voditeljima raznih slobodnih aktivnosti izradili od različitog, uglavnom otpadnog materijala (ambalaže,papira drveta, suhog cvijeća,tkanine....) vrlo lijepe predmete. Prodavale su se i biljke uzgojene na prozorima naše škole te suhi kolači koje su ispekle mame i bake.

Nakon kratkotrajne gužve sve se rasprodalo, kupci su bili sretni jer ovakve unikatne radove rijetko mogu naći, a naši mali trgovci još sretniji jer zarada je tu, trud se isplatio!

Na EKO sajmu ove godine zarađeno je 4.589,64 kn. Svake godine od jednog dijela prihoda kupujemo cvijeće za uređenje školskog okoliša. Dio prihoda ostavljamo za slijedeću školsku godinu kako bi mogli kupiti potreban materijal ( uglavnom boje,ljepila i sl.) za izradu predmeta za sajam.

Od zarade na EKO sajmu prijašnjih godina kupili smo:

-rubnjake za staze oko zapadne školske zgrade

-tepih kojim prekrivamo parkete u športskoj dvorani kako bi ih zaštitili za vrijeme

održavanja sajma

-cvijeće za školski kamenjar i alat za njegovo uređenje

-biljke lončanice i ukrasne tegle za uređenje nove škole u Slatini (2011. šk.g.)

- godine 2009., prihod smo darovali djeci Ruande i time se uključili u UNICEF-ov projekt

„Škole za Afriku“

Zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima, roditeljima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj našoj već tradicionalnoj manifestaciji i omogućili da se održi.

Sanja Shejbal,prof