OBAVIJEST - NASTAVA NA DALJINU - UPUTE

Autor: Sonja Vidalin, 15. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji !

Od ponedjeljka 16.ožujka 2020. počinjemo s NASTAVOM NA DALJINU.

U nastavku ćemo vam dati osnovne upute i početni raspored.

Molimo da svakog dana pratite WEB stranicu škole i FACEBOOK profil, te obavijesti u virtualnim učionicama na kanalima koje ćete aktivirati u suradnji sa svojim razrednicima.

Učiteljica informatike Sonja Vidalin – pripremila je video i tekst uputa – uz pomoć kojih ćete doći do svoje virtualne učionice gdje vas čekaju razrednici i učitelji.

Poveznice na upute nalaze se u nastavku:

• Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali učitelji neće inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana  - zbog mogućeg opterećenja sustava i teškoća s pristupom internetu ili što braća i sestre dijele jedan uređaj. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

• Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Nužno je da učenici, koliko je god to moguće, dobiju povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna neće biti ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

• Upozoravamo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Za neprimjerene oblike ponašanja učenici mogu snositi posljedice.

• Cilj je da do srijede uspostavimo funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

• Svi dani od ponedjeljka se računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik, kao i izostanci učenika.

RASPORED RADA I ODVIJANJE NASTAVE :

• U ponedjeljak će svi učenici OŠ imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji.
  • Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem
  • Viši razredi osnovne na Sportskoj televiziji
  • U ponedjeljak razrednici trebaju testirati virtualne razrede, u utorak predmetni nastavnici testiraju virtualne razrede, a od srijede počinje nastava u virtualnom razredu za sve škole.
  • MZO će isporučivati osnovni raspored sati za cijelu Hrvatsku za sve nastavnike koji nemaju spremna online predavanja.
  • Ako nastavnik ima gotova svoja predavanja, njegovi učenici ne moraju pratiti sadržaj koji je isporučio MZO, nego predmetni nastavnik u virtualnom razredu isporučuje sadržaj i aktivnosti, ali tada to mora biti jasno istaknuto na mrežnim stranicama škole.

UPUTE ZA IZVOĐENJE

1. - 4. razred OŠ

Učenici koji su u školi

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

Učitelji

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred.

Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

Roditelji

Pratiti upute učitelja.

Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na Youtubeu.

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi (slično kao kod štrajka).

5. do 8. razred

Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razredi slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Učitelji

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.

Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

5. razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6. razred OŠ

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7. razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8. razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

• Na mrežnim stranicama škole će se objavljivati sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice te rasporednom i zadacima za SVE NASTAVNE PREDMETE.  Dakle, ne samo prenositi informacije koje šalje MZO nego specifičnosti za školu.
  • S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.
  • Tko od roditelja nema osigurano čuvanje djeteta uz nadzor, odnosno čija djeca ne mogu samostalno ostati kod kuće – trebaju obavijestiti razrednika, a škola će  kad prikupi podatke o tome obavijestiti osnivača.

Tablica poveznica virtualnih razreda

Virtuani razred 5.a OŠML
Virtuani razred 5.b OŠML
Virtuani razred 5.c OŠML
Virtualni razred 6.a OŠML
Virtuani razred 6.b OŠML
Virtuani razred 7.a OŠML
Virtuani razred 7.b OŠML
Virtuani razred 7.c OŠML
Virtuani razred 8.a OŠML
Virtuani razred 8.b OŠML

SVIMA ŽELIMO USPJEŠAN RAD TE POZIVAMO NA SURADNJU I ZAHVALJUJEMO NA RAZUMIJEVANJU.

U ZAJEDNIŠTVU I ODGOVORNOSTI MOŽEMO SAVLADATI SVE TEŠKOĆE ZA OČUVANJE ZDRAVLJA I SIGURNOSTI SVIH !

S poštovanjem,

Vedrana Banda, ravnateljica