OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE 8.C RAZREDNOG ODJELA - SAMOIZOLACIJA UČENIKA 8.C RAZREDNOG ODJELA

Autor: Vedrana Banda, 22. 10. 2020.

Poštovani roditelji i učenici 8.C razrednog odjela!

Ovim putem vas obavještavamo da se sukladno obavijesti  i uputama nadležne Službe za epidemiologiju Kutina - dr. Marije Starčević, dr.med., spec.epidemiologije  učenici 8.C razrednog odjela  od sutra – petak, 23. listopada 2020.  -  03. studenoga 2020. g.( utorak)  – UPUĆUJU U SAMOIZOLACIJU , zbog COVID-19 A oboljele osobe osoblja Škole .

Učenici se vraćaju na nastavu nakon jesenskog odmora učenika  - u srijedu, 04. studenoga 2020.

Za učenike 8.C – nastava se od sutra, 23.10.2020.  nastavlja odvijati NA DALJINU  prema redovitom rasporedu sati. Sve obavijesti u svezi organizacije nastave učenici će dobiti od razrednice i predmetnih učitelja.

Upute o postupanju

• Samoizolacija učenika jest MJERA ZAŠTITE I SUZBIJANJA RAZVOJA ZARAZE. Ona NE ZNAČI da su osobe u samoizolaciji ZARAŽENE.
  •
  • U samoizolaciju se upućuju učenici i razredni odjeli sukladno procjeni i uputi NADLEŽNE EPIDEMIOLOŠKE SLUŽBE.- a ne po procjeni Škole ili osobnoj procjeni.
  •
  • Kontakt podaci svih učenika razrednog odjela u samoizolaciji poslani su epidemiološkoj službi koja će kontaktirati obitelji.
  •
  • Roditelji učenika kod kojih se pojave respiratorni problemi, povišena temperatura ili drugi simptomi koji bi mogli biti povezani s infekcijom  COVID-19 A  se trebaju javiti obiteljskom liječniku koji će nakon razgovora s epidemiološkom službom odlučiti je li za pojedino dijete potrebno testiranje ili je dovoljna samoizolacija, kao i o postupanju s ostalim članovima obitelji.
  •
  • Obitelji u kojoj je dijete u samoizolaciji mjere zaštite trebaju provoditi i u obiteljskom domu. Ukoliko je moguće djetetu osigurati boravak i spavanje u zasebnoj prostoriji, te razmak od 1,5 m od ostalih ukućana. Ukoliko to nije moguće zbog stambenih uvjeta i brojnosti članova kućanstva – nositi zaštitnu masku za vrijeme boravka u zajedničkoj prostoriji (kao i u školi) i nastojati održavati što veću moguću socijalnu distancu.
  •
  • Za vrijeme samoizolacije učenicima se ne bilježe izostanci s nastave. Nastava se odvija na daljinu. Učenici su dužni pratiti nastavu  i  izvršavati školske obveze.
  •
  • Ako dijete razvije simptome i oboli od infekcije - tada je dijete bolesno i nije dužno pratiti nastavu.  Obiteljski liječnik  po isteku liječenja  izdaje ispričnicu za izostanak s nastave za vrijeme trajanja bolesti . O eventualnom razvoju bolesti roditelj treba izvijestiti razrednika/cu.
  •
  • Epidemiološke mjere zaštite VAŽNO JE PROVODITI ne samo u školi VEĆ SVI ČLANOVI OBITELJI I U RODITELJSKOM DOMU i ostalim oblicima socijalnih kontakata.  Budimo odgovorni !
  •
  • Sve osobe koje su u ponedjeljak 19.10.2020. i u utorak 20.10. 2020. g. do 9:30 sati bile u kontaktu s oboljelom osobom – u socijalnom kontaktu bez zaštite, ili sa zaštitom na udaljenosti manjoj od 1,5 m javit će se u nadležnu epidemiološku službu te će se postupati sukladno uputama.
  •
  • SVI UČITELJI I OSOBLJE ŠKOLE DUŽNI SU SE, BEZ IZNIMKE, PRIDRŽAVATI PROPISANIH EPIDEMIOLOŠKIH MJERA ZAŠTITE NA RADNOM MJESTU, te biti ODGOVORNI ZA SEBE I DRUGE cijelo vrijeme i izvan radnog mjesta!

Za upite i informacije možete se obratiti ravnateljici škole Vedrani  Banda, na kontakte : mob. 098 180 6407, tel. 044/660-103 ili na e-mail: vedrana.banda@skole.hr.

Prešućujući informacije o kretanju ili socijalnim kontaktima ne činimo uslugu nikome. Samo zajedničkim trudom i odgovornim ponašanjem možemo spriječiti daljnji razvoj infekcije. smiley

S poštovanjem,

Vedrana Banda - ravnateljica