DOMAĆINI „PROLJETNE ČAGE“ DGV-a

Autor: Marina Maltarski, 29. 4. 2013.

U petak, 26. travnja 2013., od 19-22 sata, učenici 5.-8. razreda pet kutinskih osnovnih škola uživali su u projektu „Vrijeme je za zabavu!“  Dječjeg gradskog  vijeća. Ove školske godine naša je škola bila ponosni domaćin ovog projekta dva puta. Jesenas se održala „Jesenska čaga“, a sada „Proljetna čaga“ u dvorani naše škole.

Stotinjak zainteresiranih kutinskih osnovnoškolaca zabavljali su se plesanjem i pjevanjem uz svoje omiljene pjesme na karaokama. Učenici su najviše uživali igrajući igru „vruće stolice“ koja se, zbog njihovog oduševljenja, ponavljala više  puta. Osim navedene igre, organizirao se „ples cvijeća“ u kojem su izvučeni parovi plesali u ritmu glazbe s postavljenim balonom između sebe, pritom pazeći da im balon ne izmakne. Posljednji par, koji je u bio najuspješniji u zadanom zadatku,  pobjedio je i osvojio nagradu. Bilo je tu i „vlakića“, „Dovrši rečenice“, ples Macarene, Gangnam style, Italiane itd. Sudionici čage su se mogli osvježiti uz sok i grickalice. Ulaz je iznosio simboličnih 5 kuna, a prikupljeni iznos odlazi u humanitarne svrhe.

Ciljevi  ovog  Projekta su:

·     potaknuti odrasle na važnost promicanja organiziranih oblika zabave za djecu ove dobne skupine (5.-8.razred),

·         poticanje, razvoj i izražavanje  kreativnosti, oslobađanje energije kod djece u slobodno vrijeme kroz pjevanje, plesanje i igranje sa svrhom unaprjeđenja kvalitete  življenja, posebice unaprjeđenja socijalizacije među vršnjacima kroz razvijanje prijateljskih odnosa  i sudjelovanje u aktivnostima akcije,

·       potaknuti djecu na izražavanje određenih sposobnosti koje se srame  promovirati u javnosti (ples, pjevanje),

·      usmjeravati djecu na korisne oblike zabave bez konzumiranja alkohola, droge i cigareta,

·         pomoći mladom biću da razvije i oslobodi svoju maštu i igru kroz zabavu u kojoj se osjeća slobodno i ugodno,

·            projekt je humanitarnog karaktera te se kod djece razvija osjetljivost za potrebite,

·    poticati povezanost  DGV –a s ostalom djecom Grada u zajedničkom slobodnom vremenu, provedenog u zabavi, ali i upoznavanjem uloge članova DGV-a u promicanju dječjih ideja, prijedloga i želja.

Dječje gradsko vijeće zahvaljuje ravnateljici i djelatnicima škole, učenicima i svima koji  su sudjelovali u organizaciji, kako bi projekt bio što uspješniji!

Svi sudionici s nestrpljenjem očekuju ponovnu plesnu zabavu, a vrijedni dječji vijećnici opravdali su Pohvalu za ovaj projekt koju su dobili od Saveza Društava Naša djeca Hrvatske!

Tekst: Ljiljana Košak, mag.paed.