"Osnovna škola Mate Lovraka, Kutina putem Erasmus + programa EU, naziv programa: „Edukacija za digitalizaciju“ sudjelovala je u provedbi svojih raspisanih aktivnosti „Short-term projects for mobility of learners and staff in school education“- „Learning Mobility of Individuals“ na edukacijama nastavnika svoje škole u Finskoj, Helsinki, u mjesecu listopadu 2023. godine te je dana 09.11.2023. provela DISEMINACIJU edukacija koje slijede:

Edukacije:

Pathways to Become a Digitally Competent Educator“

„The Secret of Finnish Education: Phenomenon-Based Learning“

„Digital Media Literacy; Essential Skills for the Digital Age“

na stručnim aktivima svoje škole. (SA)

Ravnateljica škole te tri nastavnika predmetne nastave pohađala su tri različite edukacije sa ciljem povećanja digitalnih kompetencija potrebnih za što suvremeniji način rada škole te povećanja kompetencija samih učitelja i uključivanje inovativnih metoda rada u nastavni proces, a sve radi povećanja kompetencija samih učenika kao najbitnije karike u nastavnom procesu.

Power Point Prezentaciju same Diseminacije sa transparentno vidljivim sadržajem i troškovnikom je u Prilogu. Diseminiran je sam Projekat i njegova svrha te dosadašnje mobilnosti u čijem sklopu su i 3 pohađanja tečaja.

U narednim mjesecima učitelji i stručni suradnici škole nastaviti će se educirati na već odabranim tečajevima u Španjolskoj-Barcelona, u sklopu samog projekta te su u pripremi mobilnosti naših učenika 8. razreda u Grčku u grad Thermi tijekom travnja 2024. Sa učenicima i roditeljima rade se pripremne radnje prije mobilnosti.

Koordinator i voditelj projekta: Sanja Kos

______________________________________________________________________

Edukacije:

Pathways to Become a Digitally Competent Educator“

„The Secret of Finnish Education: Phenomenon-Based Learning“

„Digital Media Literacy; Essential Skills for the Digital Age“

na stručnim aktivima svoje škole. (SA)

RADNI MATERIJALI:
Finnish Education System in a Nutshell
Digital Educator -PATHEWAYS TO BECOME DIGITALY COMPETENT EDUCATOR

Koordinator i voditelj projekta: Sanja Kos

_________________________________________________________________

Na satu engleskog jezika dana 07.02.2024. proveden je sa učenicima 7.c razrednog odjeljenja radionica -inicijalni   "Kviz o poznavanju EU". Ista se sa učenicima provela kao jedna od projektnih aktivnosti Erasmus + programa EU, naziv programa: „Edukacija za digitalizaciju“. Cilj projekta je upoznavanje EU te mogućnosti koje djelatnosti  EU daju  za mlade osobe  te učenike. Učenici istog odjeljenja u mjesecu travnju 2024 odlaze na  grupnu mobilnost učenika u Grčku , gdje će stjecati nova znanja o suradnji i međusobnoj jednakosti te provoditi projektom raspisane ciljeve.

RADNI MATERIJALI-link:

Fotografije se nalaze u foto-galeriji --> poveznica foto-galerija

__________________________________________________________________

Osnovna škola Mate Lovraka, Kutina putem Erasmus + programa EU, naziv programa: „Edukacija za digitalizaciju“ sudjelovala je u provedbi svojih raspisanih aktivnosti „Short-term projects for mobility of learners and staff in school education“- „Learning Mobility of Individuals“ na edukacijama nastavnika svoje škole u Finskoj, Helsinki, u mjesecu listopadu 2023. godine te je dana 08.02.2024. provela DISEMINACIJU edukacija koje slijede:

Pathways to Become a Digitally Competent Educator“ Sanja Kos

„The Secret of Finnish Education: Phenomenon-Based Learning“ Vlatka Marić Krizmanić

„Digital Media Literacy; Essential Skills for the Digital Age“ Vedrana Banda, Vlatka Vidiček -Dam

pod 14. točkom dnevnog reda Učiteljskog vijeća škole upoznavši kolektiv sa ciljevima i ishodima spomenutih radionica.

Radni materijali nalaze se na web stranici škole u prilogu Projekti: Erasmus +

Sanja Kos -koordinator i voditelj projekta

Prezentacija se nalazi na sljedećoj poveznici: PREZENTACIJA

Fotografije se nalaze u foto-galeriji --> poveznica foto-galerija

_______________________________________________________________

Na satu engleskog jezika dana 08.02.2024. provedena je sa učenicima 8.c razrednog odjeljenja radionica "SELFIE".   Naša je škola odlučila upotrebljavati SELFIE, internetski alat , koji će nama i našim nastavnicima omogućiti da izraze svoje mišljenje o tome kako se tehnologije kao što su računala, internet, pametni telefoni i drugi uređaji upotrebljavaju u našoj školi. te samoprocjene razinu svoje digitalne kompetentnosti.
 Na temelju rješenja svih sudionika alat SELFIE generira izvješće koje našoj školi pomaže uvidjeti što na razini škole dobro funkcionira, a što bi trebalo promijeniti ili usavršiti.
Pitanja su raspoređena u različite odjeljke i na svako se treba pažljivo odgovoriti odabirom one izjave s kojom se najviše slažeš.

Ista se sa učenicima provela kao jedna od projektnih aktivnosti Erasmus + programa EU, naziv programa: „Edukacija za digitalizaciju“. Cilj projekta je usavršavanje digitalnih kompetencija učenika i učitelja škole te ispravan način korištenja elektroničke opreme s kojom škola raspolaže.
 Učenici istog odjeljenja u mjesecu travnju 2024 odlaze na  grupnu mobilnost učenika u Grčku , gdje će stjecati nova znanja o suradnji i međusobnoj jednakosti te provoditi projektom raspisane ciljeve o što boljoj digitalnoj transformaciji naše škole. Radni materijali nalaze se na web stranici naše škole u odjeljku : Projekti: Erasmus+, "Edu4Digi".