Dramska skupina kutinske OŠ Mate Lovraka na Državnom LiDraNu 2024. nagrađena u dvije kategorije: monolog i dramsko-scenska igra

Autor: Marina Maltarski, 26. 4. 2024.

Državna Smotra LiDraNo za učenike osnovnih škola i njihove voditelje održala se od 22. do 24. travnja 2024. u Vinkovcima. Sudionici Smotre bili su smješteni u hotelima Slavonija i Admiral.

Dramske družine i pojedinci nastupali su u Gradskom kazalištu Joza Ivakić, gdje su upriličena svečana otvaranja i zatvaranja Smotri te okrugli stolovi.

Nagrađeni su kutinski Lovrakovci iz DRAMSKO-SCENSKOG STVARALAŠTVA

(pojedinačni scenski nastupi):

- Ana Kolarić, 8. razred

Monolog (Caleb Crisp, Samo ne Ivy Pocket)

Mentorica: Marija Lenić

te (skupni scenski nastupi):

Dramsko-scenska igra, autori teksta: Marija Lenić i Dramska skupina s izvedbom pod nazivom: U potrazi za smijehom ili (ne)smiješna strana povijesti.

Izvodili su Ana Kolarić, Jana Mokry, David De Bona, Lorena Sarvan, Fran Kranjčec, Jakov Balgač, Vid Resan, Mia Baković, Leona Križnik i Lovro Jakovljević.

Mentorica Dramske skupine je Marija Lenić.

Koreografiju i scenografiju odradile su Lucija Mitar i Vlatka Vidiček-Dam.

Komentari na okruglom stolu bili su iznimno pohvalni za učenike, mentoricu i cijelu predstavu te  sam monolog koji je izvodila Ana Kolarić.

Kazališni redatelj Mario Kovač se istaknuo u Povjerenstvu s opsežnom analizom izvedbe, a rekao je da je izvedba kreativna, glumci u šestoj brzini, svojom su suigrom i zafrkancijom iznijeli iznimno ozbiljnu poruku te je izvrsno koliko se vidi promišljanje i inteligentan uvid u cijelu prošlost, budućnost kroz sadašnjost što pokazuje visoku razinu ozbiljnosti cijele predstave.

Za monolog Ane Kolarić rečeno je, između ostaloga, da je talentirana glumica koja može iznijeti cijelu predstavu na svojim leđima jer glumi osim glasom i cijelim tijelom što je odlika velikih glumaca.

Slavonija je bila iznimno plodonosna za naše Dramce i još jedan vjetar u leđa.

Fotografije se nalaze u foto-galeriji.