DAN HRVATSKIH BRANITELJA GRADA KUTINE - 4.studenoga 2015.

Autor: Vedrana Banda, 2. 11. 2015.

Drage učenice i učenici !

4. studenoga 2015. g. u srijedu,

po prvi puta ćemo u našem gradu obilježiti

DAN HRVATSKIH BRANITELJA GRADA KUTINE.

Učenici i učitelji naše Škole priključit će se svečanosti  obilježavanja ovoga časnoga dana  na Gradskome trgu s početkom u 16:00 sati.

Učenici  sedmoga i osmoga razreda  koji stanuju u Kutini - sakupit će se ispred Škole u 15:45 sati – te će u pratnji razrednika organizirano ići na svečanost.

Učenici razredne nastave u drugom turnusu – će u pratnji učiteljica također u 15:45 –organizirano ići na svečanost .

Po završetku svečanosti učenici predmetne nastave u dogovoru s roditeljima mogu nazočiti daljnim aktivnostima.

Učenici razredne nastave vraćaju se na 5. školski sat. Učiteljice trebaju dopratiti učenike razredne nastave do škole.

Pozivamo sve  učitelje i učenike da  sa svojim roditeljima sudjeluju u svečanosti obilježavanja  Dana hrvatskih branitelja Grada Kutine prema protokolu  obilježavanja.

Ravnateljica:                                                                                                                                                VEDRANA BANDA

Protokol

obilježavanja DANA HRVATSKIH BRANITELJA GRADA KUTINE

04. studenoga 2015. godine.

Prvi dio:

09,00 sati  - polaganje vijenaca i paljenje svijeća na groblju u Kutini uz Križ s krunicom

09,10 sati  - Sveta misa u Crkvi Majke Božje Snježne,

10,00 sati - odlazak na Gradsku tržnicu na Sajam braniteljskih zadruga u obilazak šest braniteljskih zadruga koje će se    prezentirati

Drugi dio:

15,30 sati - polazak mimohoda ispred Policijske postaje Kutina ( ide se od Policijske postaje do Gradske tržnice, Tržnom  ulicom, Kolodvorskom ulicom do  Helešija,  Trgom kralja Tomislava  do Gradskog  trga gdje  bi bio završetak mimohoda)U mimohodu sudjeluju braniteljske postrojbe, predstavnici Policije, Vatrogasne postrojbe i Civilne zaštite, GPO Krešimir i Mažoretkinje, Povijesna postrojba Krapinsko-zagorske županije „Kostelske pištole – Keglevićeve straže Kostel“ i Povijesna postrojba „Zrinska garda Čakovec“.

16,10 sati -  postrojavanje na Trgu ( pozdrav Domovini, izvođenje himne, podizanje zastave RH, prigodno obraćanje i slovo o svim braniteljskim postrojbama u kojima su bili građani grada Kutine, počasni plotuni povijesnih postrojbi, 20 glasnih pucnja iz pištola i jedan pucanj iz topa, te  puštanje 100 zapaljenih lampiona u zrak. Lampione puštaju djeca pod nadzorom odraslih.)

Treći dio:

17,00 sati - kino dvorana ( izložba ratnih fotografija i predstavljanje knjiga vukovarskih branitelja  Damira Markuša “58” HOS U OBRANI VUKOVARA I BOGDANOVACA i  Damira Plavšića “NE PLAČI, MOJ DOBRI ANĐELE “

18,00 sati – u kino dvorani nastupaju  NAJBOLJI HRVATSKI TAMBURAŠI

Na sljedećoj poveznici nalaze se fotografije na kojima možete vidjeti kako nam je bilo na obilježavanju Dana hrvatskih branitelja grada Kutine: FOTOGRAFIJE